Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

NABÓR DO ZESPOŁU MALI ROGOWICE
Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, ogłasza nabór chętnych do zespołu Mali Rogowice. Zajęcia odbywać się będą w Rogach. Szczegóły w rozwinięciu.
UWAGA NABÓR DO STUDIA PIOSENKI
Gminny Ośrodek Kultury, sekcja wokalna Studia Gama, zaprasza wszystkich, którzy lubią śpiewać i chcą zaistnieć na scenie do naszego studia wokalnego. Zajęcia są nieodpłatne. Szczegóły w rozwinięciu.  
DOŻYNKI GMINNE
W niedzielę 8 września, na stadion sportowy w Rogach, odbyło się gminne święto plonów. Dożynki to jedno z najważniejszych świąt w kulturze wsi polskiej, podczas których oddaje się hołd rolnikom za trud i prace na roli. Uroczystości rozpoczęła msza święta o godzinie 14:00 w kościele parafialnym pw.Miłosierdzia Bożego. 
WIELE KULTUR, JEDNO MIEJSCE
Pokaz kulinarny w wykonaniu Greka Teo Vafidisa, konkurs dla kół gospodyń wiejskich na potrawę grecką, kiermasze rękodzieła oraz dyskusja na temat Via Carpatia – to tylko cześć atrakcji przygotowanych przez Gminę Miejsce Piastowe i Gminny Ośrodek Kultury.
X TRÓJBÓJ RAKIETOWY
W dniach 17 – 18 sierpnia br. rozegrany został III etap trójboju rakietowego – tenis ziemny. Rozgrywki prowadzone były na kortach tenisowych we Wrocance. Nagrody dla zwycięzców tegorocznego trójboju zostana wręczone podczas Dożynek Gminnych w dniu 8 września w Rogach.
ROZALIADA 2019
1 września we Wrocance odbyła się kolejna edycja Rozaliady, pikniku dla całych rodzin. Wiele osób i instytucji zaangażowało się w organizację tego przedsięwzięcia, by efekt końcowy był naprawdę imponujący. Plac zabaw, animacje dla najmłodszych, mnóstwo tematycznych stoisk sprawiło, że nikt z obecnych na Rozaliadzie nie mógł narzekać na nudę.
KARTOFLISKO-ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
25 sierpnia w Widaczu rozbrzmiewała nie tylko muzyka ludowa, ale także łatwa, lekka i przyjemna. Wokół amfiteatru roznosił się błogi zapach pieczonych w ognisku ziemniaków, nieodzowny element jesiennych wykopów.
MUZYCZNE LATO- TARGOWISKA
Uroczystości dożynkowe w Gminie Miejsce Piastowe, rozpoczęły się od Targowisk, bo właśnie w tej miejscowości 15 sierpnia swoje święto plonów miały Targowiska i Widacz, wsie należące do tej samej parafii pw. św. Małgorzaty.

Zobacz także

PIASTUN
 • ROK 2019
 • 2019-02-28
 • ROK 2018
 • 2018-03-19
 • ROK 2017
 • 2017-03-13
  STAŁE FORMY ZAJĘĆ
  ZAGRODA ETNOGRAFICZNA
  Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki