KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

2 kwietnia w tymczasowej siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Zalesiu, odbyły się przesłuchania etapu gminnego XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej. W etapie gminnym udział wzięły szkoły z Miejsca Piastowego, Rogów, Zalesia oraz Głowienki. Szkoły w roku bieżącym wystawiły 16 reprezentantów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII, VIII i III gimnazjum. Zgodnie z regulaminem do kolejnego etapu powiatowego, przechodzi po trzy osoby z każdej kategorii wiekowej. I tak, w powiecie naszą gminę będą reprezentować:

 

W kategorii klas IV-VI

 

1.      Zofia Drozd, przygotowana przez Urszulę Stanisz ze szkoły z Rogów z wierszem „DZIECIOM POLSKIM POMORDOWANYM PRZEZ UPA”  I miejsce w etapie gminnym.

 

2.      Julia Sechman przygotowana przez Bożenę Szczepaniak reprezentantkę szkoły w Miejscu Piastowym i wiersz „OJCZYZNA”, laureatkę II miejsca na szczeblu gminy.

 

3.      Maja Sroka uczennica Elżbiety Gosztyły ze szkoły w Głowience za wiersz

„W PAMIĘTNIKU ZOFII BOBRÓWNY” zdobyła III miejsce.

 

W kategorii klas VII, VIII i gimnazjum

 

1. Wojciech Frączek przygotowany przez Annę Wojnowską ze szkoły w Zalesiu i

wiersz „W MOIM DOMU” laureat I miejsca w etapie gminnym

 

2. Karolina Górecka uczennica Urszuli Stanisz, reprezentantka szkoły w Rogach

wierszem „13 KWIETNIA 1940” zdobyła II miejsce

 

4.Karolina Podlaszczuk, przygotowana przez Urszulę Stanisz z Rogów, wierszem

   „MEMENTO” zajęła III miejsce na etapie gminnym.

 

Wszystkim uczestnikom oraz pedagogom, składamy serdeczne podziękowania, laureatom życzymy sukcesów na etapie powiatowym.

 

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki