XI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

15 lutego 2019 r.  w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rogach odbył się  XI Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Ferii, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa do VI klasy i szkoła podstawowa VII-VIII klasy + gimnazjum. W kategorii szkoła podstawowa do VI klasy zgłosiło się sześć drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup: Gr. A: SP Zalesie, SP Targowiska, LKS Głowienka; Gr. B: SP Miejsce Piastowe, SP Rogi, Łężany. W wyniku rywalizacji w grupach drużyny zajęły kolejne miejsca: Gr. A: 1. LKS Głowienka, 2. SP Targowiska, 3. SP Zalesie; Gr. B: 1. Łężany, 2. SP 5-6 Rogi, 3. SP Miejsce Piastowe.

 

Zespoły z pierwszych i drugich  miejsc rozegrały mecze półfinałowe. W pierwszym meczu Głowienka pokonała Rogi 3:1, a w drugim Łężany pokonały Targowiska również 3:1.

 

W meczu o pierwsze miejsce w turnieju zagrały LKS Głowienka z Łężanami. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1, a po serii rzutów karnych, Głowienka pokonała Łężany 5:4. W meczu o trzecie miejsce Rogi pokonały Targowiska 5:0.

 

W kategorii szkoła podstawowa VII-VIII klasy + gimnazjum przystąpiło 4 drużyny, które rywalizowały w jednej grupie w systemie „każdy z każdym”. W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zalesia, drugie SP Rogi, trzecie, LKS Głowienka, poza podium znalazła się drużyna SP-GIM Miejsce Piastowe.

   

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a pozostałe drużyny dyplomy za udział. Zostały także przyznane nagrody indywidualne w postaci statuetek i dyplomów dla: najlepszych bramkarzy, którymi zostali Karol Gabor (Łężany) i Wojciech Frączek (Zalesie), najlepszymi strzelcami zostali Wiktor Czekaj (Głowienka) i Jakub Kuźniar (Zalesie), a najlepszymi zawodnikami zostali Konrad Dobosz (Głowienka) i Bartosz Paszek (Rogi).

 

Nagrody wręczali: Przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiesław Habrat oraz dyrektor GOK w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn. Mecze sędziowali Sławomir Kielar, a zabezpieczenie medyczne pełniła Agnieszka Grębla.

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki