DZIEŃ DZIAŁACZA KULTURY

25 maja, po raz kolejny w Domu Ludowym w Targowiskach odbyło się powiatowe spotkania w gronie animatorów, twórców i działaczy kultury – Powiatowy Dzień Działacza Kultury. Od kilkunastu lat Starosta Krośnieński przyznaje specjalne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, w tym roku wyróżnienia takie otrzymali:

Czesława Czepiga z Głojsc , Alfreda Duda – Jarek z Jedlicza, Barbara Guzek z Odrzykonia, Zespół Śpiewaczy „Jutrzenka” z Kopytowej, Grupa Artystyczna z Iskrzyni, Kapela Ludowa „Krościeniacy” z Krościenka Wyżnego, Zespół Ludowy „Lubatowianie” z Lubatowej, Stowarzyszenie Rozwoju Jaślisk i okolic. Wśród nagrodzonych zespołów, znalazł się również nasz rodzimy zespół Śpiewaczy „Wrocanianki”. W imieniu zespołu nagrodę starosty odebrała kierowniczka Krystyna Wyżkiewicz. Ludzi kultury doceniło także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego honorując tego roku kilku działaczy odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W imieniu ministra starosta Jan Juszczak, odznaki wręczył: Marii Chłap z zespołu „Bobrzanie”; Robertowi Myszkalowi– malarzowi, twórcy ikon z Rymanowa, Janowi Tomkiewiczowi– malarzowi i autorowi przewodników i map po Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Nagrodzeni zostali także: Zygmunt Wojtoń, oraz Jan Wilusz, członkowie kapeli ludowej „Pogórzanie” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym. Nagrody i odznaczenia wręczali przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz, starosta Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk, dyrektor Aleksander Mercik. Podczas święta ludzi kultury nie mogło zabraknąć oprawy artystycznej, wystąpili: Kapela „Krościeniacy” z Krościenka Wyżnego, zespół taneczny z Prywatnej Szkoły Tanecznej w Stropkovie, Katarzyna Such ze studia Gama i Eliza Rybak. Uroczystość zakończył występ Klubu Seniora „Złota Jesień” z Targowisk w krótkim montażu słowno – muzycznym. Wszystkim wyróżnionym, a zwłaszcza naszym gminnym artystom, serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki