CZARNY MOST-2017

22 lipca w naszej gminie przebiegał pod znakiem doniosłych jubileuszy 125 lat działalności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz równie wspaniałego jubileuszu 120 lat działalności Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe. Główne uroczystości odbyły się obok remizy, a rozpoczęła je msza święta w intencji druhów strażaków. Następnie wręczone zostały odznaczenia resortowe, najważniejszym z nich było przyznanie Złotego Znaku Związku OSP RP, który otrzymał Stanisław Węgrzyn – jest to najważniejsze odznaczenie przyznawane przez Zarząd Główny Związku OSP RP. W trakcie jubileuszu dokonano także odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej to doniosłe wydarzenie.

Po zakończeniu uroczystości przy remizie, dalsza część imprezy odbyła się w ramach corocznego cyklu Lato na Czarnym Moście.

Imprezę rozpoczęły występy zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym . Jako pierwszy tance z regionu krośnieńskiego zatańczył ZTL „Pogórzanie” z Głowienki, a melodie ludowe i przyśpiewki  zaprezentowała kapela ludowa „Piasty”. W miarę upływu czasu zmieniał się klimat muzyczny na naszej scenie. Nadszedł czas na prezentacje zespołów muzycznych. Utwory polskie i zagraniczne od lat 50-tych poprzedniego wieku po obecne hity znajdujące się na listach przebojów zaprezentował zespół muzyczny „Avito” z Krosna.

Kolejnym zespołem, który wystąpił to rzeszowska grupa „Jahfahrai”. Ciężko jest przyporządkować ich muzykę do określonego gatunku, generalnie oni sami nie przywiązują do tego większej wagi, po prostu grają to, co akurat leży im na sercu, to co siedzi im w głowie i to co lubią. Jeśli jednak doszukiwać się punktu odniesienia to najogólniej można powiedzieć, że ich muzyka jest mieszanką rocka, reggae, ska i alternatywy.

Wszyscy czekaliśmy na gwiazdę wieczoru i wreszcie pojawił się na scenie duet AN DREO e KARINA, który w pulsujących ferii świateł wyglądał niczym zwiastun atmosfery w San Remo. An Dreo e Karina to jedyny na świecie cover Al Bano & Romina Power, który na rynku muzycznym istnieje od 17 lat. Na swoim koncie mają setki koncertów w Polsce i zagranicą min: USA, Niemcy, Malta, Czechy, Słowacja , wygrana na Europejskim Festiwalu Coverów. Nie lada wydarzeniem dla duetu był koncert z 50-cio osobowa Orkiestrą Symfoniczną na Festiwalu Kultury Włoskiej. Mają również na swoim koncie płytę po polsku „Więcej nas”, kilka utworów singlowych i kilka teledysków. Płyta i single ukazały się pod nazwą aNkaRa. Podczas koncertu atmosfera nabierała tempa i punktem kulminacyjnym było wykonanie wspólnie z publicznością utworu pt: „Sempre, sempre”. Pamiątkowe zdjęcia z gwiazdą również uwieńczyły wspólne spędzone chwile.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. W godzinach wieczornych wszyscy bawili się w rytmach disco z DJ Juri. Obfity bufet zapewniała restauracja Jaś Wędrowniczek z Rymanowa, a organizatorem był GOK, OSP, oraz Rada Sołecka z Miejsca Piastowego.

Patronat medialny nad imprezą sprawował portal: teraz krosno.pl, tvKrosno.pl, Krosno112.pl oraz dwumiesięczni gminy Miejsce Piastowe „Piastun”

 

 

Podstrony artykułu:Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki