Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ NAUCZYCIELI
Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym był organizatorem Powiatowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Nauczycieli, który rozegrany został w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Głowience.
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE W STYCZNIU
Na zajęciach artystycznych, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym uczestnicy wykonali ozdobne laurki, etui na okulary oraz broszkę.
ROZGRYWKI PUCHAROWE WE WROCANCE
W dniu 29 stycznia 2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej we Wrocance został rozegrany Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Wrocanki, który zarazem był turniejem eliminacyjnym do turnieju gminnego.
KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA TRZECH KRÓLI
Święto Objawienia Pańskiego, zwane również potocznie Świętem Trzech Króli, od kilku już lat jest dniem w którym Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe koncertuje w poszczególnych parafiach Gminy Miejsce Piastowe. W roku bieżącym z koncertem świątecznym udaliśmy się do Targowisk.
EKO OZDOBY
Na kolejnych sierpniowych zajęciach artystycznych, które odbyły się w GOK w Miejscu Piastowym postawiliśmy na dekoracje w stylu eko. Ekologiczne ozdoby robiliśmy z papieru.  Do tego celu wykorzystany został szary karton, kwiaty, różne wzorki wycięte z kolorowego papieru  oraz  sznurek. Tym sposobem powstały ozdobne karnety.
MALOWANE NA SZKLE
Malowanie na szkle to bardzo stara sztuka. Wykorzystywano ją do zdobienia szkła użytkowego, jak i ozdobnego. Malowano wazony, szklanki, tace, półmiski, a także obrazy. Podczas wrześniowych zajęć artystycznych w GOK w Miejscu Piastowym powstały kolorowe witraże.
ŚWIĄTECZNE OSDOBY
W listopadzie na zajęciach artystycznych, które odbyły się w GOK w Miejscu Piastowym, powstały serwetniki wykonane metodą shabby chic oraz choinki z wikliny papierowej.
RĘCZNIE MALOWANE BOMBKI
Miesiąc grudzień  to czas  przygotowań do świat. Z tej okazji na zajęciach artystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury na warsztatach świątecznych powstały ręcznie malowane bombki, oraz tradycyjne ozdoby na choinkę.

Zobacz także

ZAGRODA ETNOGRAFICZNA

PIASTUN
  • ROK 2020
  • 2020-01-23
  • ROK 2019
  • 2019-02-28
  • ROK 2018
  • 2018-03-19
    STAŁE FORMY ZAJĘĆ    Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki