Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

CERTYFIKAT CIOFF DLA POGÓRZAN
W dniu 3 maja 2009 roku w Domu Ludowym w Głowience, o godz. 16.00, odbyła się  weryfikacja Zespołu Tańca Ludowego „Pogórzanie”, do Polskiej Sekcji CIOFF. Zespół zaprezentował 90 minutowy program artystyczny w skład którego weszły tańce narodowe , regionalne i przyśpiewki ludowe, zaprezentowane przez kapelę działającą przy zespole. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: wójt gminy Miejsce Piastowe Marek Klara, przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara, dyrektor GOK Janusz Węgrzyn, oraz sołtys wsi z Głowienki Teresa Sirko.Weryfikacja została przeprowadzona przez członków Rady Ekspertów PS CIOFF Alicję Haszczak - etnochoreografa oraz Jerzego Dynię muzyka – folklorystę.
Targi Satyryczne KOGEL-MOGEL
Targi satyryczne „KOGEL-MOGEL” odbywają się od 1994 roku, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Impreza przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy prezentują się w następujących kategoriach: anegdota, wiersz, dialog, monolog, skecz, scenka teatralna, scenka pantomimiczna, scenka śpiewana, kabaret. Kolejna XIV edycja imprezy odbędzie się w dniu 30 marca 2007 r.
Turniej piłki siatkowej o puchar lata - zawody w pchaniu taczek
Gminne zawody w pchaniu taczek są organizowane od 2001r. odbywają się we Wrocance bez względu na pogodę. Przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców Gminy Miejsce Piastowe. Turniej piłki siatkowej : „O Puchar Lata” jest organizowany od 2000 roku. Uczestnikami są osoby zamieszkałe w Gminie Miejsce Piastowe.  
Konkurs piosenki religijnej
Konkurs piosenki religijnej organizowany jest od roku 2002, zarówno dla dzieci, młodzieży oraz osób dorośłych - nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Uczestnicy startują w czterech kategoriach wiekowych: solista, duet, zespół (max 4 osoby), zespoły instrumentalno-wokalne (max 6 osób w zespole).
650-lecie Wsi Miejsce Piastowe
     Z tej okazji 15 czerwca w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, którą prowadził przewodniczący Rady – Wiktor Skwara. Na sesję przybyli m. in. posłowie: Stanisław Zając, Piotr Babinetz, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Bogdan Rzońca, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Andrzej Matusiewicz wraz z radnymi Sejmiku: Józefem Szajną i Tadeuszem Majchrowiczem, starosta krośnieński – Jan Juszczak, przewodniczący Rady Powiatu – Kazimierz Krężałek, wójtowie I i II kadencji, byli proboszczowie , kapłani wywodzący się z tej miejscowości a także sołtysi z poszczególnych sołectw. Wśród gości była także przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła – s. Natanela Bednarczyk oraz przełożona Domu Macierzystego Sióstr św. Michała Archanioła – s. Nereusza Czubińska.
Dni Jemenu w gminie Miejsce Piastowe
Dni Jemenu są imprezą międzynarodową o charakterze kulturalno-rozrywkowym,organizowaną po raz drugi wspólnie z KGW, OSP w Głowience, oraz Stowarzyszeniem Społeczno- Kulturalnym Jemeńczyków w Polsce.
Dożynki Powiatu Krośnieńskiego w Rogach
Dożynki Powiatowe Po raz pierwszy od pięciu lat władze powiatu krośnieńskiego postanowiły wznowić organizowanie Dożynek Powiatowych i przypomnieć jak nasi przodkowie obchodzili Święto Chleba.Dożynki Powiatowe rozpoczęły się uroczystą mszą św. koncelebrowaną przez księży z okolicznych parafii, proboszcza parafii Rogi ks. Ryszarda Strzępka, proboszcza Iwonicza Kazimierza Piotrowskiego i Krzysztofa Stanulę z Miejsca Piastowego. Następnie barwny korowód dożynkowy prowadzony przez poczty sztandarowe z udziałem delegacji wieńcowych reprezentujących wszystkie gminy pow. krośnieńskiego oraz zaproszonych gości, przeszedł do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbyła się dalsza część uroczystości.
Dożynki Powiatu Krośnieńskiego 2007
     9 września odbędą się w Rogach Dożynki Powiatu Krośnieńskiego, na które zapraszają: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gmina Miejsce Piastowe, Gminny Osodek Kultury w Miejscu Piastowym

Zobacz także

ZAGRODA ETNOGRAFICZNA

PIASTUN
  • ROK 2020
  • 2020-01-23
  • ROK 2019
  • 2019-02-28
  • ROK 2018
  • 2018-03-19
    STAŁE FORMY ZAJĘĆ    Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki