Święto Niepodległości


Obchody Święta Niepodległości 2004

Dzień 11 listopada 1918 roku jest bardzo ważny dla Europy i Polski. Po podpisaniu przez Niemcy rozejmu w lasku Compiégne pod Paryżem nastąpił koniec I wojny światowej. Polska po 123 dniach niewoli narodowej i zrywów powstańczych odzyskała niepodległość. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową, a dzień ten został ustanowiony Świętem Niepodległości Polski.

W Gminie Miejsce Piastowe Święto Niepodległości jest imprezą o charakterze przechodnim, co roku jest organizowane w innej miejscowości gminy. Udział w nim biorą mieszkańcy gminy, członkowie Rady Gminy oraz zaproszeni goście.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczynają się Mszą Świętą, ważnymi punktem podczas przebiegu uroczystości jest oddanie honorów poległym żołnierzom poprzez wartę, złożenie kwiatów na grobach poległych.Podstrony artykułu:Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki