BIESIADA ROGOWSKA

Biesiada Rogowska jest imprezą o charakterze cyklicznym, o zasięgu powiatowym, która corocznie odbywa się w miejscowości Rogi. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, oraz Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi. Uczestnikami są mieszkańcy z terenu gminy i powiatu, zaproszeni goście, oraz turyści.

Film Impreza ma postać biesiady integracyjnej, której mocnym walorem jest ludowy klimat i wspólna zabawa przy wiejskim tradycyjnym stole, przy którym ucztują i śpiewają ludowe piosenki biesiadnicy.

W programie artystycznym, który zawsze towarzyszy tej imprezie, biorą udział instrumentaliści ludowi, kapele ludowe, zespoły obrzędowe. W dotychczasowych edycjach prezentowały sie w trakcie biesiady między innymi: Kabaret Miećka z Frysztaka, Zespół obrzędowy z Równego, kapela ludowa z Novosadu na Słowacji, kapela łemkowska, zespół Lisznianie, kapela Piasty, zespół Rogowice, kapela Piotrusia i wielu innych. W trakcie biesiady prezentowali sie także instrumentaliści ludowi Stanisław Wyżykowski, Stanisław Szajna, Zbigniew Mięsowicz, Jan Jucha. Odpowiedni klimat tworzony jest poprzez swojskie jadło i wspólne gromadne śpiewy wszystkich uczestników. Od samego początku funkcję mistrza ceremoni pełni niezastąpiony w tej roli Tadeusz Majchrowicz.

Biesiadą Rogowską interesuje się wiele osób, z których każdy chętnie w niej uczestniczy, z tego powodu obowiązuje każdego roku wcześniejsza rezerwacja biletów.

Podstrony artykułu:Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki