BIESIADA W ZALESIU

W niedzielę 14 października w domu ludowym odbyła się kolejna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez GOK w Miejscu Piastowym oraz KGW w Zalesiu – Biesiada Zaleska.

Spotkanie to adresowane jest przede wszystkim do pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Miejsce Piastowe, za ich trud, poświęcenie na rzecz działalności naszej instytucji kultury oraz innych podmiotów z terenu naszej Gminy.

Tego dnia swój XX Jubileusz działalności artystycznej obchodziła również kapela ludowa Piasty. Wszystkich zaproszonych gości, zespoły artystyczne powitali dyrektor GOK Janusz Węgrzyn oraz przewodnicząca KGW w Zalesiu Elżbieta Kilar. Miłym akcentem było wręczenie kwiatów nauczycielom którzy uczestniczyli w spotkaniu , z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jubilatom – kapeli ludowej Piasty na ręce byłego kierownika Mariana Lawery i obecnego Pawła Cisowskiego , życzenia - długich lat dalszej działalności na scenach w kraju i zagranicą, długich lat w zdrowiu, oraz gratulacje i podziękowanie za kultywowanie folkloru, promocję Gminy Miejsce Piastowe złożył wójt Gminy Marek Klara, oraz Dyrektor GOK Janusz Węgrzyn. W części artystycznej wystąpiły zespół śpiewacze „Zalaski”,  „Wrocanianki”„Jubilaci – kapela ludowa „Piasty” oraz kapela „Tarnowcoki” z Tarnowca. Wspaniałym prezentem dla jubilatów, ale również dla wszystkich uczestników był pokaz tańca towarzyskiego – tańce standardowe( walc angielski, tango, walc wiedeński, quick step) oraz wiązankę tańców latynoamerykańskich ( cha-cha, samba, rumba, jive) zaprezentowła Weroniki Czub i Karol Sitarz – para taneczna z krośnieńskiego klubu „Gracja”. Wesoło, ze śpiewem i z przytupem bawiliśmy się do późnych godzin nocnych, jak na prawdziwą biesiadę przystało.

Słowa podziękowania należą się paniom z KGW Zalesie za przygotowanie imprezy od strony kulinarnej , serdeczne przyjęcie i gościnność.

 

 

 

 

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki