ROZALIADA 2018

Ostatnią z imprez plenerowych na terenie gminy Miejsce Piastowe była Rozaliada – festyn rodzinny, który odbył się w niedzielne popołudnie 9 września na parkingu przy kościele parafialnym we Wrocance. Ciepły wrześniowy dzień i liczne atrakcje przeciągły nie tylko mieszkańców tej miejscowości , ale również z okolicznych miejscowości. Imprezę rozpoczęły występy zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym - zespół śpiewaczy „Mali Rogowice” oraz „Studio Piosenki Gama”, wprowadzili nas w klimaty melodii ludowych, rozrywkowych i okolicznościowych, a trzy grupy taneczne ZTL „Pogórzanie” zaprezentowały  taniec narodowy – poloneza, tańce śląskie, polkę śmieszkę i kujawiaka wraz ze solistkami Pauliną i Klaudią. Za sprawą przedstawienia „Czarodziejskiego świata cyrku” mogliśmy przenieść się w świat magii, iluzji i fantazji. W godzinach popołudniowych odbył się pokaz ratownictwa drogowego z udziałem Państwowej Straży Pożarnej i Policji z Krosna. W bloku wieczornym w blasku kolorowych świateł na scenie swój koncert zaprezentowały zespoły muzyczne: „Światło Uwielbienia” z Targowisk oraz zespół „Chillout” z Krosna. Pokaz sztucznych ogni zakończył tegoroczną edycję imprezy. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, dmuchana zjeżdżalnia, skokozabaw i cieszący się popularnością basen z kulami przyciągał licznie swoich wielbicieli.

Do dyspozycji było tez malowanie twarzy, balonowe zoo, dekoracje z pierników, możliwość wykonania ludzików z tektury, wata cukrowa, pop corn, balony dmuchane helem, liczne zabawy i gry, oraz basen szczęścia, gdzie za pomocą wędki można było wyłowić ciekawą nagrodę. Swoje konkursy przygotowali również przedstawiciele „Lasów Państwowych” – do wygrania były sadzonki roślin, kolorowanki dla dzieci oraz puzzle. Za symboliczną kwotę można było kupić ciekawą książkę.

Panie ze stowarzyszenia „Nasza Wrocanka” zadbały o obfity bufet, serwowane były pierogi, gulasz, placki ziemniaczane, bigos, frytki, napoje a dla łasuchów lody oraz ciasto. Organizatorem Rozaliady był GOK w Miejscu Piastowym oraz Stowarzyszenie „ Nasza Wrocanka”, a patronat medialny nad imprezą sprawował dwumiesięcznik gminy „Piastun”, teraz krosno.pl oraz krosno112.pl.

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki