IV WIDACKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI-100 LAT NIEPODLEGŁEJ

IV Widacki Bieg Niepodległości już za nami. 10 listopada z dystansem 7.7 kilometra zmierzyło się 113 zawodników. W roku bieżącym bieg był wyjątkowy, a to za sprawą 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po złożeniu wiązanek kwiatów przez wydelegowanych zawodników biorących udział w zawodach i odśpiewaniu hymnu państwowego tuż przed rozpoczęciem biegu, dokładnie o godzinie 12:00 zawodnicy ruszyli na trasę. W tej edycji Biegu Niepodległości, wyjątkowo słoneczna aura, utrzymującą się od kilku dni sprawiła, iż cała trasa biegu była sucha, a to przełożyło się na dobre wyniki końcowe startujących. Pierwszy zawodnik zameldował się na mecie już po 25 minutach i 54 sekundach, był to Dmytro Didovodovidic z Ivano-Frankovska.

Najszybsza kobieta Veleriia Zinenko także z Ivano-Frankovska dotarła na linie mety

z czasem 32:24. W tegorocznym biegu, dla uczczenia wyjątkowej rocznicy startowali również: Przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara – pokonał linie mety z czasem 48:41, zajmując tym samym 106 miejsce i Izabela Półchłopek – naczelna Piastuna z czasem 44.24 zajęła 97 miejsce. Jako ostatnia linię mety przekroczyła Jadwiga Pawlik z czasem 59 minut i 54 sekund. Pierwsza dziesiątka zawodników w kategorii Open:

 

1. Dmytro Didovodovidic Ivano- Frankivsk          00:25:54

2. Ruslan Savchuk Ivano-Frankivsk                   00:25:57

3. Dmitry Hryhoriev Białoruś                            00:26:24

4. Grzegorz Kostycz Teodorowka                      00:27:09

5. Marcin Niezgoda Krosno                              00:28:15

6. Grzegorz Rosłoński Szymbark                       00:28:23

7. Stanisław Tomasik Szymbark                       00:28:30

8. Mateusz Błaż Kombornia                              00:28:39

9. Krzysztof Wiernusz Posada Górna                 00:29:31

10. Jan Rodzinka Zręcin                                  00:29:50

 

Nagrody, puchary zawodnikom wręczali: wójt Gminy Marek Klara – Patron Honorowy biegu, Przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara, oraz dyrektor biegu Radosław Sidor. Odbyło się także losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich startujących zawodników. Na zakończenie było wspólne ognisko i pieczenie kiełbaski na tradycyjnym „patyku”. Widacki Bieg Niepodległości to także liczni sponsorzy którzy dopomogli finansowo w jego organizacji, ufundowali nagrody, posiłek regeneracyjny i upominki i pakiety startowe. Byli wśród nich: Urząd Gminy Miejsce Piastowe, Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, Firma Glasmark, Restauracja Posmakuj, Firma Lostark, Firma Walter, Provident, Siłownia SkyActiv, S.O.S Ambulans Anita Rzepka, kwiaciarnia Kwiatowe Love z Łężan. Patronat medialny nad imprezą objęli: Teraz Krosno, Piastun, Krosno 112.

Bieg zorganizowany został przez: Gminny Ośrodek Kultury, gminę Miejsce Piastowe oraz radę sołecką z Widacza, przy wsparciu jednostek OSP z Widacza oraz Targowisk. Serdeczne podziękowania za pomoc składamy także 18 Drużynie Harcerskiej z Łężan.

 

 

 

WYNIKI OPEN:

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki