KONCERT ORKIESTRY W ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Święto Trzech Króli, od 2014 roku, jest dniem w którym Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe koncertuje w poszczególnych parafiach Gminy Miejsce Piastowe. W roku bieżącym koncert zorganizowany został w parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Miejscu Piastowym. Ze względu na remont DK, tegoroczny koncert świąteczny, był jednocześnie namiastką koncertu karnawałowego, każdego roku odbywał się on w Gminnym Ośrodku Kultury. Po mszy świętej, koncert rozpoczął się występem kilku solistek Studia Gama, połączonego z recytacjami wierszy nawiązującymi w swojej treści do świat Bożego Narodzenia. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały się: Wiktoria Cetera, Wiktoria Micek, Julia Sechman, a wiersze recytowały Julia Kosztyła, Wiktoria i Natalia Guzik. Program został przygotowany przez współorganizatora przedsięwzięcia Szkołę Podstawową w Miejscu Piastowym, panie Lucyna Kandefer i  Elżbieta Gosztyła.

Po występie młodych artystów w świątyni donośnym echem rozbrzmiały dźwięki instrumentów dętych, pod batutą kapelmistrza Miłosza Markiewicza. Orkiestra wykonała kilka kolęd, a następnie przyszedł czas na utwory muzyki rozrywkowej i na zakończenie koncertu, jak na karnawał przystało, nie mogło zabraknąć wiązanki walców Johanna Straussa. Na końcu koncertu, życzenia Noworoczne w imieniu własnym i całej orkiestry złożył wszystkim Janusz Węgrzyn dyrektor GOK i zastępca wójta Magdalena Hec-Mrozek. Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi parafii księdzu Andrzejowi Mroczkowskiemu za serdeczne przyjęcie naszych dęciaków.

 

 

 

 

 

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki