Zespoły artystyczne

KAPELA LUDOWA POGÓRZANIE
W roku 2005, powstała w Głowience sześcioosobowa kapela ludowa, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym. Kapela przygrywa także zespołowi tańca ludowego Pogórzanie.  
ZESPÓŁ ŚPIEWACZY ROGOWICE
Zespół "Rogowice" powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Wsi Rogi dla uświetnienia I Biesiady Rogowskiej w styczniu 2000 roku. W jego skład wchodzą mieszkańcy wsi Rogi, zaliczający się do grupy etnograficznej "Pogórzan".
KAPELA LUDOWA PIASTY
Początek kapeli to październik 1997 roku, kiedy zrodził się pomysł powołania kolejnego zespołu artystycznego – kapeli ludowej, która przygrywałaby istniejącemu zespołowi tanecznemu Małe Piasty.
ZESPÓŁ ŚPIEWACZY WROCANIANKI
Zespół śpiewaczy Wrocanianki powstał w 2009 roku, pomysł powołania zespołu zrodził się podczas jednego ze spotkań KGW, na którym ówczesna przewodnicząca Krystyna Wyżkiewicz poddała myśl utworzenia zespołu śpiewaczego.
ZESPÓŁ ŚPIEWACZY ZALASKI
Zespół z Zalesia, czyli „Zalaski”, to grupa śpiewacza, który istnieje od początku grudnia 2005 roku. Celem powstania zespołu była chęć pokazania się od strony artystycznej i propagowanie piosenek oraz tradycji ludowych. W skład zespołu wchodzi 12 kobiet. Śpiewają biesiadne i ludowe piosenki w nowych aranżacjach.
ZESPÓŁ MALI ROGOWICE
Zespół Mali Rogowice powstał we wrześniu 2013 roku, na bazie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rogach. Nie mniej jednak pomysł o utworzeniu młodego zespołu śpiewaczego pojawiał się w głowie dyrektora już kilku lat wcześniej.
ORKIESTRA DĘTA GMINY MIEJSCE PIASTOWE
Ksiądz Bronisław Markiewicz w roku 1895 sprowadził nauczyciela muzyki aby zorganizował orkiestrę. Pierwsze lekcje odbywały się na plebani w refektarzu obok kancelarii, w czasie późniejszym wybudowano specjalną altanę obok plebani.
ZESPÓŁ OBRZĘDOWY ROGOWICE
Zespół „Rogowice" powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Wsi Rogi dla uświetnienia I Biesiady Rogowskiej w styczniu 2001 roku. Inicjatorką powstania i pierwszą kierowniczką zespołu została Teresa Drozd.
123>

Zobacz także

Zespół Tańca Ludowego POGÓRZANIE
Zespół Tańca Ludowego „Pogórzanie” powstał w 1973 roku, z inicjatywy młodzieży skupionej w Związku Młodzieży Wiejskiej w Głowience, która przygotowywała się do święta plonów – dożynek, w których organizację włączyła się przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Adela Kolanko.
Orkiestra Dęta Miejsce PiastoweUżywamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki